Sinema siteleri: Sinema bir tutkudur!

  • Sinema, Site Tanıtımı
  • 43
  • Yorum yapılmamış
  • Semih

Sıkı bir sinema izleyicisi olarak Türkiye’deki yüzlerce sinema sitesi arasından beğendiğim ve takip ettiğim birkaç tanesini sizlerle paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar.

http://www.filmdoktoru.com

Alp Turgut, kurucu/eleştirmen/yazar/editör/tasarımcı olarak siteyi taşımaktadır. Fakat site buna rağmen içerik bakımından son derece dolu ve doyurucudur. Ana sayfalar; eleştiriler, vizyon, ödül haberleri, fragmanlar, özel dosyalar ve hakkımızdadır.

eksisinema.com

Ekşi Sinema, sinemaya meraklı, film izlemeyi ve eleştirmeyi seven, “benim de bir hikayem var” diyerek kamerayı eline almaktan çekinmeyen bağımsız ve kendi halinde bir sinema platformudur. Amatör ruhla bağımsızca sözünü söyleyen yazarlardan oluşur. Okuyucusunu bilgilendirmek, sinemaya elinden geldiğince katkı sağlamak amacı güder. Bu amaçla yazılarını yazar, filmlerini çeker.

Genel Yayın Yönetmeni, Kaan Karsan’dır. Ana sayfalar; vizyondakiler, film kritikleri, özel dosyalar, blog, kısa film, festival,röportaj ve top 250’dir.

http://www.beyazperde.com

Türkiye’nin en çok bilinen sinema sitesidir ama tasarımını 2 yıl önce değiştirdiğinden beri eski trafiğe ve yorum sayısına ulaşamıyor ne yazık ki. Önceki tanıttığım sitelerin eleştirel özgünlüğüne rağmen bu site kullanıcı yorumları ve sinema seansları, film tarihleri ile öne çıkar. Ana sayfalar; filmler, seanslar, haberler, fragmanlar ve TV dizileridir.                        Bir dipnot: (Beyazperde, 1998 tarihinde kurulmuştur.)

http://www.sinemalar.com/sinefil

Bu siteyi genel olarak beğenmememe rağmen “sinefil” adlı sinema bilgi yarışması oldukça keyifli, denemenizi tavsiye ederim.

Herkese bol filmli günler :))

Sinema dünyası (filmler,diziler,aktörler ve daha fazlası) hakkında birçok ilgi çekici post için buradan buyrun…

Birbirinden güzel siteleri keşfetmek için buraya bakın!

Diğer birbirinden ilginç uygulamalara ulaşmak için tıklayınız!

Bir yanıt yazın

Yazar: Semih