En Ucuz Uçak ve Otobüs Biletleri

  • Seyahat, Site Tanıtımı
  • 51
  • Yorum yapılmamış
  • Semih

SKYSCANNER

  1. Skyscanner araç kiralama, otel, tatil ve sigorta işlemlerinin yanı sıra milyonlarca uçuşu anında çevrimiçi karşılaştırmaya olanak sağlayan lider, global seyahat arama sitesidir.
  2. Skyscanner’ın esnek arama seçenekleri tüm bir ay hatta yıl için geçerli fiyatlara bakabileceğiniz anlamına gelir, böylece en iyi teklifleri elde edersiniz. Her zaman doğrudan havayolu veya seyahat şirketi üzerinden rezervasyon yaptırırsınız, en düşük fiyatları ek ücret olmadan elde edersiniz.
  3. 10 yıldan beri seyahat işinde ve Edinburgh ve Singapur’daki ofislerinde 30’dan fazla ulustan çalışanı var. 25 farklı dilde uçuş bulmak için ayda 25 milyondan fazla ziyaretçisi var.

BILETALL

Merkezi Kayseri’de bulunan bir girişim olan Biletall, otobüs ve uçak bileti satışlarını gerçekleştiriyor. iOS ve Android işletim sistemleri için de uygulamaları bulunan Biletall, gelecekte diğer ulaşım sektörlerinin ve spor etkinliklerinin biletlerini de kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

BUBILET.COM

2011 yılında açılan Bubilet.com, uçak bileti arama motoru olarak kullanıcı karşısına çıktı. Dünyanın her yerine 700’ü aşkın havayolu ile 2 milyon iç ve dış hat uçuşunu sunma hedefiyle kurulan girişim, IATA ve TÜRSAB belgelerine sahip durumda. Girişimin kurucuları, daha önce seyahat sektöründe tecrübeli olan Ali Özlük, Can Demirer ve İsmail Yırtıcı.

Bavul

2011 yılında açılan ve  bir Turkcell girişimi olan Bavul, otobüs ve uçak biletlerinin satışını gerçekleştiriyor. Sitenin öne çıkan özellikleri arasında kullanıcıların gidecekleri güzergâhta bulunan uçak ve otobüs seferlerini birlikte sunması bulunuyor. Öte yandan indirimli biletler için hatırlatma kurabilme ve otel listeleme gibi özellikler de bulunuyor.

Biletbilet.com

Kerem Çeboğlu ve Dağhan Çeboğlu adındaki iki kardeşim kurduğu Biletbilet.com, fiziksel seyahat bilet satışı tecrübesini internete taşıyan bir girişim. Site üzerinden otobüs ve uçak bileti satışı gerçekleştiriliyor. Şu anda sitede 71 otobüs firması, 200‘den fazla yerli ve yabancı havayolu firması bulunuyor.

ENUYGUN.COM

Çağlar Erol‘un kurucusu olduğu EnUygun.com‘da bu alanda hizmet veren bir başka girişim. Kredi, Sigorta, internet, otel, gsm gibi pekçok hizmetin karşılaştırılabildiği EnUygun.com’da uçak biletleri de yer alıyor. Çok sayıda havayoluna bilet alınabilen EnUygun.com’da detaylı arama seçenekleri de bulunuyor.

CepYol

Geçen sene kurulan ve Pordiva’nın bir girişimi olan CepYol, 67 farklı otobüs ve 800′den fazla uçak şirketinin biletlerini sunuyor. CepYol ilk olarak mobil servisiyle hizmet vermeye başlayıp,  daha sonra web dünyasına adım atan projelerden.

oBilet

oBilet, online seyahat sektörüne hızla giren girişimler arasında yer alıyor. Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından geçen sene kurulan girişim, sadece otobüs bileti satışı gerçekleştiriyor. Önde gelen otobüs şirketlerinin yanı sıra yerel otobüs şirketleriyle de anlaşan oBilet, aktarmalı seyahatleri de kullanıcılara sunuyor.

Birbirinden güzel siteleri keşfetmek için buraya bakın!

Diğer birbirinden ilginç uygulamalara ulaşmak için tıklayınız!

Seyahat konusunda değişik gönderiler burada!

kaynakhttp://www.webrazzi.com/2013/02/05/turkiye-online-seyahat-bilet-sektoru/

Bir yanıt yazın

Yazar: Semih