Güncelleme: THY’den saçma sapan yasaklar ve alternatif havayolu firmaları

  • Analiz, Seyahat
  • 31
  • 0
  • Semih

THY’nin yaptıkları listelere sığmaz, ama son zamanlardan aklımızda kalanları kısaca hatırlarsak;

– THY, çok kaza yapan ve sürekli sorun çıkaran 11 adet RJ modeli uçaktan kurtuldu. Bunun üzerine yönetim, apronda deve kesti!

– THY yönetimi, grev yasağını protesto eden 305 çalışanın işine son verildiğini, uğradığı 2 milyon dolarlık zarar için de tazminat davası açacağını açıkladı.

– THY, iç hatlarda 6 kent (İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bodrum ve Dalaman) hatları dışındaki diğer hatlarda içki servisini kaldırdı.

– THY, dış hatlarda 2013 Ocak ayından itibaren 10 hatta Pakistan’ın Karaçi ve İslamabad; Mısır’ın Kahire ve İskenderiye; Irak’ın Bağdat ve Erbil; Somali-Mogadişu; Senagal-Dakar, Kuveyt ve Nijer-Niamey seferlerinde içki servisini kaldırdı.

– THY’nin medyaya sızan yeni hostes kıyafetleri tasarımı, geniş kitleler tarafından son derece çağdışı, demode ve zevksiz bulundu ama buna rağmen geri adım atılmadı.

– THY yönetimi, kabin memurlarının (hostes) “frapan ve simli makyaj”, “kızıl kırmızı ve platin sarısı saç kullanılması” yasağını getirdi.

– THY yönetimi, kabin memurlarının (hostes) “kırmızı ruj” kullanımı yasağını getirdi.

“THY’nin çağdışı, yasakçı, ideolojik, yüksek fiyat içeren politikalarından sıkıldım” diyenlerden iseniz bu yazıda size kullanabileceğiniz alternatif İstanbul çıkışlı onlarca havayolunun tanıtımını yapacağım. Belki de daha önce hiç duymadığınız (Easyjet gibi mesela) çok ucuza Avrupa’nın her yerine uçabileceğiniz havayollarını keşfedip tercih etmeye başlayacaksınız. Ben öyle yapıyorum…

1. Pegasus      http://www.flypgs.com.tr/default.aspx

Pegasus Havayolları İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan yurtiçi ve yurtdışında pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Pegasus Airlines başta Sabiha Gökçen Havalimanı olmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan da uçuşlar gerçekleştirmektedir.

2. Atlas Jet      http://www.atlasjet.com/

Atlasjet İstanbul’dan yurtiçine ve yurtdışına uçuşlar gerçekleştirmektedir. Hem Sabiha Gökçen hem Atatürk’ü kullanmaktadır.

3. Onur Air       http://www.onurair.com/

Onur Air İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar gerçekleştiren Onur Air, Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

4. SunExpress     http://www.sunexpress.com/

SunExpress İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar gerçekleştiren SunExpress, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanmaktadır.

5. EasyJet      http://www.easyjet.com/tr

Ucuz uçuş deyince akla gelen bir diğer firma ise  Easyjet. İngiltere merkezli bu firmadan da  Ryan Air kadar olmasa da çok ucuz fiyatlara bilet bulmak mümkün. Diğer tüm ucuz hava yolu şirketinde  olduğu gibi alınan biletlerin iadesinin olmadığını belirtmekte fayda var.  Bunun verdiği özgüvenle özellikle Easyjet’de, kapasitesinin üzerinde rezervasyon olayı tavan yapmış durumda. Birçok uçuşta nasıl olsa 50-60 yolcu gelmez diyip kapasitelerinin çok üstünde bilet sattıklarını zaman zaman bu yüzden zor durumlara düşebiliyorlar. Easyjet’in bizleri ilgilendiren en önemli özelliği ise şu an sitede tek yön yaklaşık 35 euro’dan başlayan fiyatlarla İstanbul-Basel arası uçak bileti, 50 euro’dan İstanbul-Londra Luton arası uçak bileti alabilmemiz mümkün. Ve bu şehirlerden Avrupa’nın belli başlı tüm şehirlerine aktarmalı geçebilmek mümkün. Sonuçta, fiyatlar THY’na göre çok daha avantajlı kalıyor. Birçok kullanıcıya göre konforunun Ryan Air’e göre yüksek olduğunu da söyleyebiliriz.

6. RyanAir      http://www.ryanair.com/en

Avrupa’da ucuz havayolu diyince akla gelen ilk firma tabii ki bir İrlanda şirketi olan Ryan Air. Yaptığı akıl almaz kampanyalarla vergiler dahil 1 €’ya dahi uçuran Ryan Air, bir çok seyahat tutkunun gözdesi durumunda. Sabah Milano’dan çıkıp öğle yemeğini Amsterdam’da yiyen akşamına da Roma’ya giden, bu ve buna benzer milyonlarca kombinasyonla çok ama çok ucuza gezen insan sayısının hiç de azımsanmayacak düzeyde olduğunu söylemeliyiz. Özellikle Avrupa’nın büyük şehirlerine uçuyorsanız, websitesi ilk incelenmesi gereken firma kesinlikle  Ryan Air.  Ryan Air’le ilgili  birkaç küçük ipucu vermek gerekirse ne yapıp edip bir “visa electron” kart edinin. Herhangi bir kredi kartından yolculuk başına 5 € masraf alan Ryan Air’in, visa electron’dan hiç masraf almadığını belirtiyoruz. Bu durumun sadece Ryan Air’e özgü olmadığını, hemen hemen tüm ucuz hava yolu şirketlerinde durumun böyle olduğunu belirtmekte de fayda var. İkinci ipucu ise biletlerin alınacağı zaman hakkında. Ryan Air’de bilet fiyatları inanılmaz değişken. Özellikle bazı geceler inanılmaz fiyatlara bilet bulmak mümkün. Diğer bütün ucuz hava yolu şirketlerinde olduğu gibi Ryan Air’de de biletlerin uçuş tarihinden çok önce alınması ucuz bilet bulmak konusunda kritik bir önem taşıyor.

Ryan Air’le ilgili bir diğer ilginç ayrıntı da uçak biletlerinin numarasız satılmasından dolayı uçağa ilk binme esnasında müthiş bir yer kapma savaşının olması. Aslında bir çok ucuz hava yolu firması biletlerini numarasız olarak satıyor olmasına rağmen, Ryan Air, EasyJet gibi firmaların diğerlerine göre çok daha fazla kalabalık olması bu yer kapma savaşını inanılmaz boyutlara çıkartıyor.

7. GermanWings     http://www.germanwings.com/en/index.shtml

Eskisi kadar olmasa da çok ucuz biletler bulabileceğiniz bir diğer firma da, Germanwings. Erken bilet alanın daha ucuza uçtuğu bir sisteme sahip olan Germanwings’den, gideceğiniz tarih belliyse vergiler dahil 30 Euro’ya kadar bilet mümkün. Alman disiplininden gelmesiyle de son derece güvenli ve ilkeli çalıştıkları söylenebilir.  Eskiden bir bölümüne sahip olan Lufthansa 1 Ocak 2009′dan beri şirketin tek sahibi durumunda. Eğer gideceğiniz tarih çok önceden belliyse ve Almanya’ya umayı düşünüyorsanız  kesinlikle sitesini takip etmekte fayda var. Germanwings ile ilgili ilginç bir bilgi ise “Blind Booking” isimli daha önce kimse tarafından denenmemiş bir sisteme sahip olması. Bu sistem sayesinde nereye gideceğinizi bilmeden çok ucuz fiyatlara bilet satın almak mümkün.

8. Wizzair     http://wizzair.com/en-GB/Search

Barcelona, Milano, Köln, Brüksel gibi büyük şehirlerden Prag,Budapeşte,Varşova, Bükreş,Sofya gibi doğu Avrupa şehirlerine oldukça ucuz fiyatlara bilet bulmanın mümkün olduğu firma ise, Wizzair. Erken bilet alanlar için oldukça avantajlı fiyatların olduğunu söylemeliyiz. Özellikle diğer ucuz hava yolu firmalarının pek fazla sefer düzenlemediği şehirlere vergiler dahil yaklaşık 20 Euro’dan başlayan fiyatlarla bilet satın almanın mümkün olması Wizzair’i oldukça ayrıcalıklı kılıyor.

9. Corendon    http://www.corendon-airlines.com/

Özellikle Türkiye’den Einhoven, Amsterdam, Rotterdam, Brüksel gibi Benelüks ülkelerine ucuza uçabileceğiniz havayolu firması ise, Corendon. Diğer ucuz hava yollarının aksine koltuk numarası alarak uçuyor olmanız ve 25 kg bagaj sınırınızın olması Corendon’un en büyük artısı. Eksisi ise diğer havayollarının aksine kredi kartıyla ödeme de 10 Euro ekstra ücret alması ve yüksek havaalanı vergilerinin olması. Charter bir firma olmasından dolayı rötar konusu zaman zaman problem olsa da, uçacağınız güne çok yakın tarihlerde bile oldukça ucuza bilet bulmanızdan dolayı web sitesi sürekli takip edilmesi gereken firmalardan.

10. JetAirFly     https://www.jetairfly.com/

Tui’ye bağlı bir başka Low Cost havayolu olan JetAirFly, özellikle Belçika’da faaliyet göstermektedir. İstanbul Sahiba Gökçen Havalanı’ndan Brüksel veya Charleroi aktarmalı olarak Avrupa’nın birçok bölgesine oldukça uygun fiyatlara bilet alabilirsiniz. En büyük artısı büyük şehirlere gidiyor olması.

11. Vueling    http://www.vueling.com/en/

Ucuz havayolu şirketleri arasında özel bire yer sahip şirket ise, İspanya kökenli Vueling. Diğer ucuz hava yollarının aksine bilet fiyatlarını herşey dahil olarak gösteriyor olmalarıyla ve çok kullanışlı web siteleriyle, İspanya ya da yakınına yapılan uçuşlar için güzel bir alternatif Vueling. Kesinlikle en büyük artısı ise, büyük şehirlerdeki bilinen hava alanlarına iniyor olması Vueling’in. Bu sayede şehir merkezine gitmek için ekstra ücretler ödemek zorunda kalmıyorsunuz. Sonuç olarak ucuz havayolu firmaları içerisinde kaliteli bir hizmet sunuyor Vueling.

12. TUIfly     http://www.tuifly.com/en/index.html

Avrupa’nın en büyük turizm şirketi  TUI’ye ait olan TUIfly, Avrupa’daki bir diğer ucuz havayolu şirketi. Özellikle Antalya’dan Almanya’ya  ve İstanbul Sabiha Gökçen’den Franfurt ve Hannover’a yapılan uçuşlarda sağladığı ekonomik fiyatlarla göz dolduruyor. Bir diğer ucuz Alman havayolu şirketi Germanwings’e göre çok daha kaliteli uçuşlar sağladığını söylemek de mümkün. Avrupa’nın herhangi bir yerinden Almanya’ya yapılacak uçuşlarda mutlaka bakılması gereken bir hava yolu şirketi.

13. Adria Airways    http://www.adria.si/en/home/

Slovenya’nın milli havayolu olan Adria Airways İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Ljublana, Münih, Paris, Viyana, Varşova ve Zürih’e uçuşlar gerçekleştiren Adria Airways Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

14. Aeroflot    http://www.aeroflot.ru/cms/en

Rusya’nın milli havayolu olan Aeroflot İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Moskova, St. Petersburg, Bakü, Bişkek Bratislava, Chelyabinsk, Ekaterinburg, Erivan, Kaliningrad gibi destinasyonlara direk ve aktarmalı uçuşlar gerçekleştiren Aeroflot Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

15. AirFrance    http://www.airfrance.com/indexCom_en.html

Fransa’nın milli havayolu olan Air France İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Fransa’nın önde gelen şehirlerine direk çoğu önemli Avrupa ve Afrika şehrinede aktarmalı uçuşlar gerçekleştiren Air France Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

16. AirChina   http://www.airchina.com.cn/en/

Çin’in milli havayolu olan Air China İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Çin’in önemli kentleri Pekin, Shangai, Shantou, Shenzen ve pek çok önemli kente uçuşlar gerçekleştiren Air China Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

17. Alitalia     http://www.alitalia.com/it_en/

İtalya’nın milli havayolu olan Alitalia İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan İtalya’nın önemli kentlerine direk ve pek çok Avrupa kentine İtalya aktarmalı uçuşlar gerçekleştiren Alitalia Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

18. Austrian Airlines    http://www.austrian.com/?cc=TR&sc_lang=tr

Avusturya’nın milli havayolu olan Austrian Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Viyana başta olmak üzere pek çok Avrupa şehrine direk ve aktarmalı uçuşlar gerçekleştiren Austrian Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

19. Azerbaijan Airlines    http://www.azal.az/en/

Azerbaycan’ın milli havayolu olan Azerbaijan Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Bakü başta olmak üzere Moskova, Paris, Urumçi gibi şehirlere uçuşlar gerçekleştiren Azerbaijan Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

20. British Airways    http://www.britishairways.com/travel/home/public/en_tr

İngiltere’nin milli havayolu olan British Airways İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Londra’ya direk uçan British Airways İngiltere’nin diğer şehirlerinede aktarmalı uçuşlarla uçmaktadır. British Airways Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

21. United Airlines   http://www.united.com/web/en-US/default.aspx?root=1

Amerika Birleşik Devletleri’nın havayolu olan United Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Amerika’nın farklı kentlerine uçuşlar gerçekleştiren United Airlines Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullanmaktadır.

22. Delta    http://www.delta.com/

Delta Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Amerika Birleşik Devletleri’nin başlıca şehirlerine direk ve aktarmalı uçuşlar gerçekleştiren Delta Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

23. Egypt Air    http://www.egyptair.com/English/Pages/splashpage.aspx

Mısır’ın milli havayolu olan Egypt Air İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Kahire’ye direk uçuşlar gerçekleştiren Egypt Air Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

24. El-Al      http://www.elal.co.il/elal/english/states/general/

İsrail’in milli havayolu olan El-Al Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Tel Aviv’e uçuşlar gerçekleştiren El-Al Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

25. Emirates    http://www.emirates.com/tr/turkish/index.aspx

Dubai’nin milli havayolu olan Emirates İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Dubai ve Birleşik arap Emirlikleri başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Emirates Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

26. Finnair    http://www.finnair.com/INT/GB/Home

Finlandiya’nın milli havayolu olan Finnair İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Helsinki, Stokholm, Talinn ve Oslo başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Finnair Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

27. Gulf Air    http://www.gulfair.com/English/Pages/default.aspx

Bahreyn’in milli havayolu olan Gulf Air İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Gulf Air Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

28. Iberia    http://www.iberia.com/?language=en

İspanya’nın milli havayolu olan Iberia İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Madrid, Barcelona başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Iberia Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

29. IranAir     http://www.iranair.com/Portal/Home/

İran’ın milli havayolu olan Iran Air İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Tahran başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Iran Air Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

30. JAL Airlines    http://www.jal.co.jp/en/

Japonya’nın milli havayolu olan JAL Japanese Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Tokyo başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Jal Japanese Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

31. Royal Jordanian   http://www.rj.com/en

Ürdün’ün milli havayoludur.

32. Qatar Airlines    http://www.qatarairways.com/global/en/homepage.page

Katar’ın milli havayolu olan Qatar Airways İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Doha başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Qatar Airways Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

33. Kıbrıs Türk Havayolları   http://www.kthy.net/

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetİ (KKTC)’nin milli havayolu olan KTHY İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Lefkoşe’ye uçuşlar gerçekleştiren Kıbrıs Türk Hava Yolları Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır

34. KLM Royal Dutch Airlines   http://www.klm.com/

Hollanda’nın milli havayolu olan KLM Royal Dutch Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Amsterdam başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren KLM Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

35. LOT Polish Airlines    http://www.lot.com/tr/en/web/newlot/home

Polonya’nın milli havayolu olan Lot İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Varşova başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Lot Polish Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

36. Lufthansa   http://www.lufthansa.com/tr/en/Homepage

Almanya’nın milli havayolu olan Lufthansa İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Berlin başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Lufthansa Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

37. Malaysian Airlines   http://www.malaysiaairlines.com/hq/en.html

Malezya’nın milli havayolu olan MAS Malaysian Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Kuala Lumpur başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren MAS Malaysian Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

38. Middle East Airlines   http://www.mea.com.lb/English/Pages/Home.aspx

Lübnan’ın milli havayolu olan Middle East Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Beyrut başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Middle East Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

39. Olympic Airlines    https://www.olympicair.com/en

Yunanistan’ın milli havayolu olan Olympic Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Atina başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Olympic Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

40. Pakistan Airlines    http://www.piac.com.pk/

Pakistan’ın milli havayolu olan PIA Pakistan Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan  başta olmak Karachi olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Pakistan Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

41. Royal Air    http://www.royalairmaroc.com/Marchand/Eng/Home.jsp

Fas’ın milli havayolu olan Royal Air İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Rabat başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Royal Air Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

42. SAS Scandinavian Airlines    http://www.flysas.com/en/

İskandinav Havayolu olan SAS Scandinavian Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Oslo başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Scandinavian Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

43. Saudi Arabian Airlines   http://www.saudiairlines.com

Suudi Arabistan’ın milli havayolu olan Saudi Arabian Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Cidde ve Mekke başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Saudi Arabian Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

44. Singapore Airlines    http://www.singaporeair.com/SAA-flow.form?execution=e2s1

Singapur’un milli havayolu olan Singapore Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Singapur City başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Singapore Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

45. Swiss Air    http://www.swiss.com/web/EN/Pages/index.aspx?Country=TR

İsviçre’nin milli havayolu olan Swiss Air İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Zürih başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Swiss International Air Lines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

46. Tarom Romanian Airlines     http://www.tarom.ro/en/

Romanya’nın milli havayolu olan Tarom Airlines İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Bükreş başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Tarom Airlines Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

47. Thai Airways    http://www.thaiairways.com/

Tayland’ın milli havayolu olan Thai Airways İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Bangkok başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Thai Airways Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

48. Tunisair    http://www.tunisair.com.tn/site/publish/content/default.asp?lang=en

Tunus’un milli havayolu olan Tunisair İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan başkent Tunus başta olmak üzere pek çok noktaya uçuşlar gerçekleştiren Tunisair Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

49. China Southern    http://www.csair.com/en/

Çin’in havayolu olan China Southern İstanbul’dan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’dan Çin’in önemli kentleri Pekin, Shangai, Shantou, Shenzen ve pek çok önemli kente uçuşlar gerçekleştiren China Southern Atatürk Havalimanı’nı kullanmaktadır.

50. Korean Air    https://www.koreanair.com/

Güney Kore havayolu olan Korean Air, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kore’nin birçok şehrine ve diğer birçok bölgeye uçuşlar gerçekleştirmektedir.

51. Air Berlin     http://www.airberlin.com/en-TR/site/start.php

Almanya havayolu olan Air Berlin, Atatürk ve Sabiha Gökçen’den Almanya’nın çeşitli kentlerine olduğu kadar dünyanın birçok şehrine de İstanbul’dan uçuş düzenlemektedir.

52. Etihad Airways    http://www.etihad.com/tr-tr/

Birleşik Arap Emirlikleri’nin havayolları olan Etihad Airways, Atatürk Havalimanı’ndan birçok noktaya uçuş düzenler.

53. Norwegian Airlines   http://www.norwegian.com/uk/

Norveç Havayolları, Sabiha Gökçen’den dünyanın birçok noktasına uçuş düzenler.

54. Rossiya Airlines    http://www.rossiya-airlines.com/en/

İstanbul Atatürk Havalimanından Rusya’nın çeşitli kentlerine uçuşlar düzenler.

55. Flydubai    http://www.flydubai.com/

Dubai’ye ucuz uçuşlar için.

56. Aegean Airlines   http://en.aegeanair.com/

İstanbul’dan Ege Adaları’na ve Yunanistan’a uçuşlar için havayolu.

57. Air Arabia    http://www.airarabia.com/home

İstanbul Sabiha Gökçen’den Ortadoğu ve Arabistan’a uçuşlar.

58. Air Astana    http://www.airastana.com/tur/tr/home.aspx

Kazakistan havayolları olan Air Astana, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kazakistan’a uçuşlar düzenlemektedir.

59. Air Baltic    http://www.airbaltic.com/public/index.html

Hem Atatürk, hem Sabiha Gökçen’den çeşitli kentlere seferler vardır.

60. Air Algerie    http://www.airalgerie.dz/index.jsp

Nijerya’ya Atatürk Havalimanı’ndan uçuşlar vardır.

61. Ukranie International Airlines     http://www.flyuia.com/eng/tr.html

Ukranya ulusal havayolları, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Ukranya’nın çeşitli şehirlerine ve diğer bazı kentlere uçuşlar düzenlemektedir.

Seyahat ile ilgileniyorsanız sizi bekleyen daha çok gönderi var!

Bir yanıt yazın

Yazar: Semih