Biletix’in rakibi: Eventbrite

  • Analiz, Site Tanıtımı
  • 35
  • Yorum yapılmamış
  • Semih

http://www.eventbrite.com

Biletix’i satın alan Ticketmaster gibi etkinlik biletleri satışı alanında dünya çapında bir marka olan Eventbrite’ı sizlere tanıtmak istiyorum. Yalnız Türkiye için tek dezavantajı var: Yurtdışı alımlarda aktif olan kredi kartı seçeneği Türkiye’de geçerli değil, Türk kullanıcılar satın alım için sadece Paypal kullanabiliyorlar. Bu da Paypal’in Türkiye’de çok yaygın olmamasını gözönüne alırsak bir dezavantaj.Halbuki komisyon açısından Paypal, Biletix’e göre çok daha avantajlı, cebinizden daha az para çıkıyor. Bu yüzden birçok etkinlik firması da bu mecrayı kullanmakta. Paypal hesabı açmak da çok zor değil, Paypal’ın sitesinden iki dakikada kredi kartınızı tanımlayıp hesap sahibi olabilirsiniz. Siteye girip İstanbul lokasyonunu seçtiğinizde ücretsiz etkinlikler de dahil bütün etkinlikler geliyor, yer ayırtmanız çok kolay… Takipte kalın…

Ben sizlere kısaca Eventbrite’ın gelişimini anlatmak istiyorum.

2006 yılında kurulan site bu güne kadar üzerinden 63 milyona yakın bilet satıldığını paylaşırken, 2010 yılında 400 milyon dolarlık toplam satışa ulaştıklarını, 2010 yılı sonundan bu güne kadar ise bu rakamın 1 milyar dolara çıktığını iletti.

Kurulduğu 2006 yılından bu yana 80 milyon dolarlık yatırım alan ve dünyanın 170 ülkesinde hizmet veren Eventbrite, en çok satışın olduğu ülkeleri ise ABD, İngiltere, Kanada, Avusturalya ve Hollanda olarak açıkladı.

Kullanıcıların gidecekleri organizasyonun biletlerini kapıda almalarına olanak tanıyan iPad uygulaması ve bilet satıcılarına kapıda ödeme almalarına yarayan kredi kartı okuyucuyu sunmaya başlamalarının ardından satışlarında hissedebilir artış gözlemlediklerini açıklayan Eventbrite, en çok satılan biletlerin ise konferans biletleri olduğunu paylaştı.

Konferansları eğitim sınıfları, konser ve sosyal etkinliklerin takip ettiğini firma tarafından açıklandı.

Birbirinden güzel siteleri keşfetmek için buraya bakın!

Bir yanıt yazın

Yazar: Semih