Vipdukkan iflas etti!

  • Internet dünyası
  • 36
  • Yorum yapılmamış
  • Semih

Özel alışveriş pazarının önemli girişimlerinden biri olan Vipdukkan.com ile ilgili birkaç gündür çeşitli kaynaklarımızdan şirketin kapanacağına dair duyumlar alıyoruz. Son olarak ePlanet Capital’den aldıkları rakamı açıklanmayan ikinci tur yatırımı paylaştığımız Vipdükkan, 2011 yılında da yine aynı fondan 5 milyon dolar yatırım almıştı.

Duyumlarımızla ilgili henüz Vipdükkan tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ama aldığımız duyumlar sonrasında şirketin kurucularıyla iletişime geçtim ve görüştüğüm kişiler kapanış sürecinin başladığını doğruladılar.

Konuyla ilgili görüştüğüm kurucu ortaklardan Oğuz Şenol kapanış kararıyla ilgili özetle, şu anda Vipdükkan’ın yaklaşık %50′sine sahip olan mevcut yatırımcıları ePlanet Capital’in yeni tur yatırım yapmak istemediğini, farklı kaynaklardan da yatırım bulamadıkları için sektörün içinde bulunduğu rekabet koşullarında daha fazla devam edemeyecekleri için kapatma kararı aldıklarını söyledi.

Oğuz Şenol telefon görüşmemizde özel alışveriş pazarında şu anda birçok şirketin benzer durumda olduğunu ancak sürekli alınan yatırımlar ve borçlarla ayakta durabildiklerinin de altını çizdi.

Özel alışveriş sektörünün yakından tanınan girişimlerinden biri olan Vipdükkan’ın kapanış kararı elbette sektör için üzücü bir haber. Ancak kapanış kararının altında yatan sebepler de aslında en az karar kadar dikkat çekici ve düşündürücü.

Vipdükkan tarafından resmi ağızdan bir doğrulama almış olsak da, henüz şirket tarafından yapılmış resmi bir duyuru bulunmuyor. Konuyla ilgili bir güncelleme ya da yazılı açıklama gelirse paylaşacağız.

Bonnyfood.com zor durumda! Son gelişmeler için okuyun!

Başarı kadar başarısızlıklar da yol göstericidir. Son döneme ışık tutacak aşağıdaki yazıları da tavsiye ederim:

https://semihyaman.com/2013/03/12/son-yillarda-basarisiz-olup-kapanan-turk-e-ticaret-sirketleri/

https://semihyaman.com/2013/04/04/yeni-bir-e-ticaret-sirketi-neden-1-milyon-sermaye-asagisina-kurulamaz/

https://semihyaman.com/2013/03/12/bir-e-ticaret-sirketi-neden-iflas-eder/

https://semihyaman.com/2013/03/11/turk-e-ticaret-ekosistemine-bir-de-bu-acidan-bakalim/

https://semihyaman.com/2013/04/04/turkiye-e-ticaret-analizi/

“Internet dünyası” hakkında daha birçok şey burada!

KAYNAKhttp://www.webrazzi.com/2013/07/01/vipdukkan-kapaniyor/

Bir yanıt yazın

Yazar: Semih