Son Dakika! Doğan Online, Limango’yu Satın Aldı!

  • Internet dünyası
  • 26
  • Yorum yapılmamış
  • Semih

Hepsiburada.com gibi Türkiye’nin gelir bakımından önde gelen e-ticaret sitelerinden birini bünyesinde bulunduran Doğan Online aldığımız son dakika duyumuna göre yeni bir satın almaya daha imza attı. E-ticaret sektörünün son yıllardaki gelişiminde önemli bir paya sahip olan Limango, bundan böyle Doğan Online’ın çatısı altında hizmet verecek.

Büyüklüğüne ve detaylarına henüz ulaşamadığımız bu satın alma şüphesiz Doğan Online’ın en önemli e-ticaret hamlelerinden biri olacak. Bununla birlikte anlaşmada Limango’nun sahip olduğu arabulvar.com ve bonprix.com.tr‘nin de dahil olup olmadığını şu an için bilmiyoruz.

Webrazzi’nin az önce son dakika duyum şeklinde verdiği gittigidiyor.com‘daki genel müdür değişikliği haberi de bu satın almayı bizim açımızdan doğrulayan bir gelişme oldu. Belirtilene göre Limango Genel Müdürü Gülfem Toygar artık kariyerine eBay Ülke Müdürü olarak devam edecek.

Duyumumuzu güçlendiren bir başka detay ise Hürriyet’in internet sitesinden çıktı. Zira birkaç gündür hurriyet.com.tr‘de Limango reklamları yayınlanıyor.

Hurriyet.com.tr

Diğer yandan Avrupa’nın en büyük ikinci e-ticaret ağı olan Otto Group’un Limango’yu satarak Türkiye’den çıkma kararı almasının da sektör adına bir hayli dikkat çekici bir gelişme olduğunu belirtmek gerekiyor.

Daybuyday.com‘u da bünyesinde barındıran Doğan Online’ın Limango hamlesiyle birlikte Türkiye’deki özel alışveriş pazarında nasıl bir değişikliğe neden olacağını hep birlikte göreceğiz. Markafoni ve Trendyol ekseninde yürüyen pazarda bakalım taşlar yerinden oynayacak mı?

Güncelleme: Haberimize Doğan Online’dan gelen cevap ve tekzip metnini hiçbir değişiklik yapmadan sizlerle paylaşıyoruz.

CEVAP VE DÜZELTME METNİ

Limango’nun Doğan Online (Doğan Portal ve Elektronik Ticaret A.Ş.) tarafından satın alındığına ilişkin 13.11.2013 tarihi itibariyle taraflar arasında imzalanmış herhangi bir hisse satış ve devir sözleşmesi mevcut değildir.

Saygılarımızla kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Doğan Portal ve Elektronik Ticaret A.Ş. (DOĞAN ONLINE)

KAYNAK: http://sosyalmedya.co/dogan-online-limangoyu-satin-aldi-son-dakika-duyum/

Bir yanıt yazın

Yazar: Semih