Dünyadaki Krizleri Gösteren İnteraktif Harita: Crisis Watch

  • Hayatın içinden
  • 23
  • 0
  • Semih

Crisis Group, dünyada yaşanan krizleri gerçek zamanlı olarak gösteren bir interaktif harita hazırladı. Harita üzerinde o sırada dünyada çeşitli krizlerle boğuşan ülkeleri görebiliyor ve üstlerine gelerek detaylarını öğrenebiliyorsunuz.

crisisgroup.be/maps/crisiswatch üzerinden erişebileceğiniz haritada en sıcak kriz durumlarının yaşandığı yerler “ateş” simgesiyle öne çıkarılıyor. Sarı renkle boyanan ülkelerde de krizler yaşandığı belirtilirken bu ülkelerin üzerine gelerek her biri hakkında kriz ile ilgili bilgi alabiliyorsunuz.

CrisisWatch

Örneğin gerçek zamanlı haritada şu an Ukrayna, Libya ve Yemen en fazla krizin yaşandığı ülkeler olarak göze çarpıyor. Türkiye’nin de sarıya boyandığı ve kriz durumunda olduğunu işaret eden haritada Türkiye’deki kriz açılımı 30 Mart seçimleri ve sonrasında çıkan olaylar çerçevesinde aktarılıyor.

Seçimlerin sonucunda AKP’nin %44 oyla birinci çıkmasından sonra seçimle ilgili şaibelerin çıkmasıyla Türkiye genelinde çıkan olayları ele alan ve Berkin Elvan’ın ölümü; sosyal medya yasakları hakkında da bilgi veren harita, tüm bunlardan dolayı Türkiye’yi kriz yaşanan ülkeler arasında gösteriyor.

Dünya gündemini takip etmek için kapsamlı, gerçek zamanlı ve interaktif bir kaynak olan Crisis Watch haritası üzerinde tarih aralığını önceki aylara kaydırarak bu tarihlerde dünyada yaşanan önemli olayları da görmeniz ve incelemeniz mümkün.

KAYNAK: http://sosyalmedya.co/crisis-watch/

Bir yanıt yazın

Yazar: Semih