Güncelleme: En iyi seyahat planlama siteleri burada!

  • Analiz, Seyahat
  • 51
  • 2 yorum
  • Semih

Aşağıda çeşitli kategorilerde sadece en iyi seyahat planlama siteleri seçilmiştir. Detaylı bir araştırmanın ürünüdür. İyi ve ekonomik tatiller:))

http://www.expedia.com   Deneyimlerle de sabit, paket programda en ucuz fiyatı veren sitedir. Uçuş+otel, uçuş+otel+araba, uçuş+araba, otel+araba seçenekleri vardır.

http://www.orbitz.com/vacations/  Paket programlı. Tek tek olduğu gibi pakette avantajlı fiyatlardan da yararlanabiliyorsunuz. Dünyanın her yerine ilginç geziler için bu siteyi kullanabilirsiniz.

http://www.booking.com  Sadece otel. Fiyat oldukça rekabetçi, seçenekler oldukça fazla.İndirimleri sıkı takip ederseniz çok iyi oteller yakalayabilirsiniz.

http://www.trivago.com.tr/?  Sadece otel. Dünya’nın en büyük otel arama motoru Trivago, Lastminute.com, Expedia ve Hotels.com gibi 160’dan fazla rezervasyon sitesi üzerinden 600,000’den fazla otelin fiyatlarını karşılaştırmak mümükün. Fiyat, yıldız sayısı, uzaklık ve özellikler gibi birçok filtre uygulanabiliyor.

http://www.hostelworld.com/  Sadece hostel. Sırtçantalılar için ucuz hostel bulmayı sağlayan bir uygulama. Otelden çok uygun fiyatlı hostel ve misafir evleri (guest house) uygulamada listeleniyor. Düşük bütçeli sırt çantalı gezginler için vazgeçilmez bir uygulama.

http://www.hostelbookers.com/ En büyük 2. nesil hostel rezervasyon kaynaklarından biri.En avantajlı fiyatları veriyor.

http://www.skyscanner.com.tr  Sadece uçak. (Aslında otel ve araba kiralama da var ama bunları paket olarak ayarlama imkanı yok, ayrı ayrı ayarlıyabiliyorsunuz ancak, o zaman da bir anlamı olmuyor) Ama uçak fiyatlarında çok avantajlı fiyatlar sunmasıyla ünlüdür Skyscanner.

https://www.aerobilet.com.tr/ Sadece uçak. Türk siteden şaşmam diyorsanız size göre. 700’den fazla havayolu firmasının uçuş tarifelerini ve fiyatlarını bir arada karşılaştırarak incelemek mümkün. Fiyatlarının uygunluğu konusunda bir deneyimim yok.

https://www.bavul.com/ Uçak ve otel ama ayrı ayrı. THY ve Anadolu Jet, Pegasus, Onur Air, Anadolu Jet, Sun Express havayolları biletlerini sunduğunu söylese de, daha çok THY ve Anadolu Jet uçak biletleri sağlıyor. Türkcell hat sahiplerine %10′lara varan avantajlı fiyat indirimi veya bedava konuşma veriyor. Fiyatlarının uygunluğu konusunda bir deneyimim yok.

http://www.rentalcars.com/tr/  Araba kiralamanın büyük şirketlerinin tümünden teklifleri getiren iyi ve etkin bir site.

http://www.holidaycars.com  Araba kiralamanın en uygun yolu. Birçok şirketten en ucuz fiyatları burada bulabilirsiniz.

http://www.raildude.com/tr/interrail İnterrail (Avrupa’yı tren ile dolaşmak) ile ilgili bütün bilgilerin olduğu bir site. Sadece belli bir yaşa kadar olan gençlerin katılabildiğini hatırlatayım.

http://www.seat61.com  Dünyanın bir çok ülkesinin tren seferleri, maliyetleri konusunda bir ulaşım rehberi olarak hizmet veriyor.

http://www.cruisecritic.com/  Gemi yolculukları (cruising) hakkında detaylı bir kaynak. Cruise gemileri hakkında kullanıcı yorumları, en ucuz gemiler, son dakika teklifleri…

http://www.gemiturlari.com  Cruise turları için bol seçenek, uygun fiyatlar…

http://www.interhome.com/  Tatilde otelde değil de ev konforunda kalmak isterseniz adresiniz burası..

http://www.airbnb.com  Tatilde otelde değil de ev konforunda kalmak isterseniz adresiniz burası…Bu konudaki en tanınmış site bu…

http://www.rentvillas.com     Tatilde otelde değil de ev konforunda kalmak isterseniz adresiniz burası..

http://www.ihatetaxis.com/  Dünyada her şehir için taşıma maliyetleri hakkında bilgi veriliyor. Tren istasyonu ve havalimanı gibi yerlerden şehir merkezine ulaşım bilgileri…

http://www.tatilsepeti.com

http://www.tatil.com

http://www.tatilvitrini.com

http://www.etstur.com

http://www.jollytur.com

http://www.tempotur.com.tr

http://www.prontotour.com

http://www.setur.com.tr

http://www.bukla.com   Daha kişiye özel, üst düzey ve pahalı yurtiçi ve yurtdışı tatil paketleri arıyorsanız bu siteden faydalanabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

2 yorum

Yazar: Semih