Güzel bir kitap değişim platformu

  • Site Tanıtımı
  • 33
  • 2 yorum
  • Semih

http://www.kitapbu.org

“kitap bu, rafta kalmamalı” diyerek yola çıkmış kurucuları. Fazla söze ne hacet?

twitter hesabı;

https://twitter.com/kitapbu

radikal teknolog röportajı;

http://teknolog.radikal.com.tr/…ormu-kitapbu-org-2/

Dilediğiniz kadar kitap gönderip alabileceğiniz şahane bir kitap değişim platformu, bir nevi online kütüphane gibi birşey. Buraya okumadığınız veya başkalarınında faydalanmasını istediğiniz kitaplarınızı gönderiyorsunuz, hesabınıza anında bir kitap kredisi yükleniyor. Bu kredi ile başka bir kitap alabiliyorsunuz , kitabı okudunuz mu veya sıkıldınız mı , beğenmediniz mi ? kitabı gerisin geri yolluyorsunuz ve başka bir kitabı alabiliyorsunuz. Abonelik ücreti gibi bir şey yok. kitap gönder – kitap al olay bu. En geç 3 iş günü içerisinde kitabınızı adresinize gönderiyorlar. Ayrıca bir adet kalem ve kitap ayıracıda hediye ediyorlar.

Şu ana kadarki sorunları;

1. PTT kargo sorunlu olduğu için sadece Yurtiçi kargo ile anlaşılmış. Bu yüzden kargo oldukça pahalıya geliyor kitapları gönderirken. Bu konuda birşeyler yapılmalı, özel kampanya ya da indirim kodları gibisinden…

2. Kredi ile seçilebilecek kitaplar oldukça sınırlı ve yetersiz şu an itibariyle, gönderdiğiniz kitaplara karşılık iyi kitaplar bulma şansınız az… Site yayıldıkça ve anlaşmalı kitapçıları çoğaldıkça bu sorun ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum…

 

Bir yanıt yazın

2 yorum

  • Kitap takas sitesinden daha anlamsız proje düşünemiyorum. Birkaç sene içinde en dandik çok satanların yüzlercesi listeleniyor, herhangi bir bit pazarında bile daha fazla çeşit oluyor.

    • çok biliyorsun! o anlamsız proje dediğin sitelerden birçok var ve takır takır işliyor. atıl kitapların kişilerarası değişimle sisteme girmesini sağlıyor.

Yazar: Semih